Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

Dziś, w dniu 2 września 2019 r. miała miejsce szczególna dla społeczności naszej szkoły uroczystość, gdyż byliśmy uczestnikami nadania Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku sztandaru. Ceremonię zaszczyciło swą obecnością wielu znamienitych gości. Wśród nich byli przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy, dyrektorzy szkół oraz fundatorzy. W uroczystości udział wzięli ponadto rodzice, nauczyciele, uczniowie i poczty sztandarowe z okolicznych szkół.
Uroczystość poprzedziła msza św., podczas której sztandar został poświęcony i pobłogosławiony.
Podniosłym momentem było symboliczne wbicie gwoździ w drzewiec sztandaru przez fundatorów i przyjaciół szkoły. Jednakże centralnym punktem spotkania było przekazanie sztandaru dyrektorowi szkoły przez przedstawicieli Rady Rodziców SP 3.
Sztandar to symbol honoru i godności. Dla szkoły ma znaczenie szczególne, to znak Polski, ale też naszej Małej Ojczyzny, przywiązania do najwyższych wartości.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.

data publikacji: 2019-09-02 00:00:00