Spotkanie autorskie z Pauliną Hendel

Z inicjatywy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku Filii nr 4 w Miastku w jej siedzibie odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z pochodzącą z Miastka pisarką, autorką książek dla młodzieży, Pauliną Hendel.

Zgromadzeni uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z pisarką, autorką literatury fantastycznej i postapokaliptycznej dla młodzieży oraz wysłuchać jej niesamowitych opowieści. Pani Paulina jest absolwentką filologii angielskiej i pasjonuje się mitologią słowiańską oraz wierzeniami ludowymi. Owocem tej pasji są książki: trylogia "Zapomniana księga" ("Strażnik", "Tropiciel" i "Łowca") oraz seria "Żniwiarz" ("Pusta noc", "Czerwone słońce" i "Trzynasta księga").
Spotkanie uatrakcyjniła prezentacja nawiązująca do twórczości pisarki oraz dawnych wierzeń związanych z demonami na naszych ziemiach.
Całe spotkanie było ciekawe, niezwykle inspirujące, ponieważ przybliżyło młodzieży nie tylko prozę pani Pauliny, lecz także mitologię słowiańską, zainteresowało polskimi wierzeniami ludowymi i uświadomiło, jak ciekawy mamy świat prastarych bogów słowiańskich i demonów, mar, duchów.
Książki autorki są dostępne w naszej bibliotece wraz dedykacją dla szkolnej biblioteki. Są to powieści o zjawach, upiorach i zmorach oraz żniwiarzach.

Emocje gwarantowane!
Po oficjalnej części spotkania uczniowie mieli możliwość uzyskania od autorki autografu.

data publikacji: 2020-01-11 00:00:00