Dzień tabliczki mnożenia

W dniu 2 października 2020 r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. W tym dniu na świecie obchodzony był już X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Chętni uczniowie klas IV – VIII przygotowali plakaty pod hasłem „Dzień Tabliczki Mnożenia”, które zostały umieszczone na drzwiach każdej klasy. Uczniowie mieli okazję do powtórzenia i utrwalenia tabliczki mnożenia. Przygotowano również informacje o tym wydarzeniu na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego oraz tablicę przy wejściu głównym do szkoły. W dniu święta wśród wszystkich uczniów klas II – VIII przeprowadzony został konkurs ph. „Mistrz liczenia”. Konkurs przeprowadzili nauczyciele matematyki i wychowawcy klas II i III. Uczniowie w czasie 10 minut rozwiązywali zestaw działań związanych z tabliczką mnożenia dostosowany do poziomu klas. Spośród wszystkich uczniów z każdego poziomu wyłoniono ucznia z najlepszymi wynikami, który został „Mistrzem liczenia”.

Mistrzami w swoich kategoriach zostali:

Leon Brodziński - kl. II a

Jakub Pojasek - kl. III a