Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja"

Klasa 6b bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja”.

Uczniowie kl. 6b meldują wykonanie zadań z modułu I pn. „Kreatywność”!

W ten sposób  zainaugurowali udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja”. Jakie działania podjęli nasi szóstoklasiści? Wykonali plakaty i gazetkę tematyczną poświęconą emocjom. Poznali emocje i uczyli się je odczytywać. Obejrzeli film pt. „Emocja” i dowiedzieli się, że każdą emocję, którą dzielimy się z innymi, musimy wytworzyć w sobie. Każdy z uczniów rozpoczął "hodowlę" swojego „Emocjonalnego motyla”, wybierając najdłużej lub najczęściej odczuwaną w ciągu dnia emocję i zaznaczając ją w motylku w umówiony sposób.

"Zakropkowali się" w Międzynarodowym Dniu Kropki.  Obejrzeli film „The dot” i szukali w sobie mocnych stron.

W Międzynarodowym Tygodniu Głuchych zdobyli nową SuperMoc i dzięki MiguMig odbyli zaczarowaną podróż po krainie języka migowego. Rozkodowali skrót PJM (Słownik języka migowego), a przede wszystkim uświadomili sobie, jakie są problemy osób nie(do)słyszących.

Wielką radość z okazji akcji Sprzątania świata sprawiła naszym uczniom instalacja przed szkołą kosza – serca na plastikowe nakrętki, które zbieramy na rehabilitację Neli. Zasadzenie drzewka Dziedzictwa przyrodniczego z okazji obchodów 70. lecia PTTK to również okazja do uśmiechu i zdobycia odznaki Turysta przyrodnik.

To był pracowity wrzesień.

data publikacji: 2020-10-10 00:00:00