Artykuł pochodzi ze stronny
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku

Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta, wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To również apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić! A zatem włączmy się do akcji ,,Znajdź się wśród życzliwych". 

Dzieci z grup ,,Marchewki" i ,,Pomidorki"  pokazały, że mają życzliwe, ogromne serducha, bo zorganizowały zbiórkę karmy dla piesków i kotków,  podopiecznych Miasteckiego Stowarzyszenia ,,Bezdomny Kundelek". 

Brawa dla dzieci za zaangażowanie i piękny przykład pomagania naszym czworonożnym przyjaciołom. Ogromnie dziękujemy wszystkim rodzicom za hojność i współpracę.

Uczniowie klasy 2b wykonali plakaty promujące to święto.  Uczniowie na swoich pracach zamieścili hasła zachęcające do dobrych uczynków i wzajemnego obdarowywania się uśmiechem. 

W tę piękną akcję włączyły się również dzieci z grupy „Fasolki”, które podczas  zajęć szukały odpowiedzi na pytania, co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec innych i jak można je okazywać.  Dzieci rysowały swoje dłonie, z których powstało „Drzewko Życzliwości”.  Atrakcją była fotobudka, w której każdy miał okazję zrobić sobie wspólne zdjęcie, oczywiście z szerokim uśmiechem na twarzy. 

I najważniejsze - również z tej okazji dzieci przygotowały ze swoimi paniami „Ordery Życzliwości”,  które zostaną przekazane dla pracowników Szpitala Miejskiego w Miastku w podzięce za trud włożony w walkę o zdrowie i życie ludzkie. 

Uczniowie klas 3b i 3c wykonali rysunki i napisali życzenia. Wynikiem ich pracy jest wystawa w naszej galerii.

Był to dzień wyjątkowy - pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji.  Oby takich dni było jak najwięcej, szczególnie w tych trudnych czasach.

 

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Zapraszamy do obejrzenia galerii

data publikacji: 2020-11-20 00:00:00