Cyfrowe Forum Młodych

W dniu 11 XII 2020 uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły uczestniczyli zdalnie w ogólnopolskim programie Digital Youth Forum 2020.

To wyjątkowe wydarzenie poświęcone było edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z Internetu i nowych technologii. Tematy tegorocznego wystąpienia poruszyły m.in.:

- młodzieżowy aktywizm online,

- problem fake newsów,

- przeciwdziałanie hejtowi,

- ochronę środowiska,

- dbałość o swoje zdrowie psychiczne w czasie pandemii.

Na scenie wystąpili dorośli eksperci oraz osoby młode, które mogły być inspiracją i przykładem dla rówieśników w zakresie nowych technologii i bezpieczeństwa online.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w transmisji z wydarzenia, komentując na żywo, a w przerwach spotykali się z wychowawcami, pedagogami i kolegami z klasy, aby porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami na temat obejrzanych wystąpień.

Program zakończył się występem AniKi Dąbrowskiej zwyciężczyni drugiej edycji The Voice Kids.

data publikacji: 2020-12-12 00:00:00