Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy

Został rozstrzygnięty, tym razem w formie on-line, Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy.

Wzięło w nim udział 40 uczniów z następujących szkół: SP nr 2 w Bytowie, SP nr 2 w Miastku, SP w Kamnicy, SP w Słosinku, SP w Świerznie, ZS w Borowym Młynie, ZS w Brzeźnie Szlacheckim, ZS w Kołczygłowach, SP nr 5 w Bytowie oraz SP nr 3 w Miastku.

Uczestników oceniało jury w składzie: p. Bernadeta Zwolska – kierownik PBW w Słupsku Filia nr 4 w Miastku, p. Grażyna Jamniak – nauczyciel z PMDK w Miastku, p. Alina Francuzik – bibliotekarz z Biblioteki Publicznej w Miastku.

Przedstawiamy laureatów konkursu:

***w kategorii klas I – III

• I miejsce - Weronika Prychożdenko (SP5 Bytów)

• II miejsce ex aequo– Stanisław Wirkus (ZS Kołczygłowy) oraz Kuba Adamecki (SP3 Miastko)

• III miejsce ex aequo- Zofia Podgórska (SP Świerzno) oraz Natalia Świątek-Brzezińska (ZS Brzeźno Szlacheckie)

• Wyróżnienie: Hubert Łukasiewicz i Maja Półczyńska (SP 2 Miastko) oraz Lena Ferenc (SP3 Miastko);

***w kategorii klas IV- VI

• I miejsce ex aequo- Antonina Nowicka (SP2 Miastko) oraz Karolina Olszewska (SP Świerzno)

• II miejsce ex aequo- Nadia Krauze (ZS Borowy Młyn) Aleksandra Rudnik (SP2 Miastko) oraz Miłosz Łojek (SP2 Bytów)

• Wyróżnienie: Karolina Albrecht i Weronika Zmuda Trzebiatowska (ZS Brzeźno Szlacheckie) oraz Małgorzata Skwierawska (SP2 Miastko).

Konkurs zorganizowały nauczycielki z naszej szkoły: p. Natalia Felska , p. Karina Kupiec oraz p. Mariola Szkwarek.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe zakupione ze środków Powiatu Bytowskiego pozyskanych przez Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

Konkurs pokazał, że poezja Jana Brzechwy jest wciąż atrakcyjna i ponadczasowa.

Gratulujemy wszystkim recytatorom i dziękujemy nauczycielom oraz rodzicom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Dyplomy i nagrody przekażemy do odpowiednich szkół w najbliższym czasie.

Zapraszamy za rok!

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, w budynku i tekst „Jan Brzechwa KŁAMCLUCHA ம் 2 Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Brzechwy Podziękowanie Podziękowanie S”