XXVII Pomorska Wiosna Literacka

egoroczna XXVII Pomorska Wiosna Literacka organizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku ze względu na sytuację epidemiczną odbyła się w formie on-line. W naszej szkole uczniowie z kl. 0a, Ib, II a oraz IIb uczestniczyli w ciekawym spotkaniu autorskim z Panią Wiolettą Piasecką -autorką książek, scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych dla dziei. Podczas tego wydarzenia uczniowie wysłuchali fragmentów wybranych utworów oraz dowiedzieli się, co zainspirowało autorkę do pisania książek. Była również okazja do zadawania pytań, zabawy w ,,łamańce językowe” oraz krótki teatrzyk kukiełkowy. Pani Wioletta przeprowadziła szybki sprawdzian wiedzy ze znajomości światowej ligi piłki nożnej zadając zagadki z jednej ze swoich książek. Klasa VIb oraz VIIb uczestniczyła natomiast w spotkaniu on –line ze słupskim literatem i dziennikarzem Panem Danielem Odiją. Pisarz ciekawie opowiadał o literackich inspiracjach i początkach swojej twórczości, opisywał jaki wpływ na jego twórczość miały przeżycia z okresu młodzieńczego.  Zachęcał młodych ludzi do pisania, wyjaśnił, w jaki sposób można to zrobić. Spotkania w ramach Pomorskiej Wiosny Literackiej odbyły się dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz Miasteckiego Stowarzyszenia Oświatowego.  Miejmy nadzieję, iż kolejna Pomorska Wiosna Literacka będzie wydarzeniem realnym.

Do zobaczenia za rok!

Może być zdjęciem przedstawiającym dziecko, stoi, siedzi i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i w budynku