Pomorskie Żagle Wiedzy.

W naszej szkole dbamy o wszechstronny rozwój naszych uczniów. Dlatego od dwóch lat działający przy szkole UKS Junior współpracuje z Klubem Żeglarskim ProSport z Bobięcina. Klub ProSport to profesjonalna organizacja zajmująca się edukacją morską i żeglarską wśród dzieci i młodzieży, która posiada również bazę nadmorską w Ustce. Od dwóch lat nasza współpraca owocuje coraz większą liczbą dzieci z Gminy Miastko uprawiającą żeglarstwo z wykorzystaniem naszego gminnego jeziora w Bobięcinie. Udało się na przestrzeni ostatnich dwóch lat przeprowadzić wiele szkoleń weekendowych oraz obozy żeglarskie dla dzieci z Miastka w czasie wakacji. Ostatnią naszą wspólną inicjatywą był pomysł przystąpienia Gminy Miastko do programu ze środków unijnych pod nazwą Pomorskie Żagle Wiedzy. Założenia tego programu to m.in.

a) integrację wiedzy i umiejętności z wielu przedmiotów poprzez powiązanie podstaw programowych z matematyki, fizyki, chemii, geografii i innych przedmiotów z zagadnieniami wynikającymi z nadmorskiego położenia regionu z uwzględnieniem zajęć praktycznych,

b) organizację zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych mających na celu rozbudzanie kreatywności i innowacyjności uczniów.

Ze względu na pandemię realizacja programu została przesunięta i rozpocznie się od jesieni 2021 roku i będzie trwała dwa lata. My natomiast po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią zaczynamy sezon żeglarski już teraz. Starsi uczniowie rozpoczęli szkolenie przygotowujące ich do egzaminu na patent żeglarski. Młodsi miłośnicy żeglarstwa zaprezentowali swoje umiejętności nad jeziorem Lednik w imprezie pod nazwą Bezpieczne Wakacje 2021 podczas, której każdy chętny mógł zaszczepić się przeciwko covid-19.

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym wyścigi łodzi i przyroda

data publikacji: 2021-06-18 00:00:00