Artykuł pochodzi ze stronny
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku

28. akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2021”

„Myślę, więc… nie śmiecę” to hasło tegorocznej 28. akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2021”, do której tradycyjnie wzorem lat ubiegłych włączyli się uczniowie naszej szkoły. 

I chociaż aura nie była sprzyjająca, na miejsce zbiórki stawiła się naprawdę liczna reprezentacja klas: 4a, 5a, 7b oraz chłopcy z klas starszych: Piotrek z 6a, Szymon i Michał z 7a i Olivier z 8b w jednym celu - by zadbać o ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Miastka – okolice rekreacyjne jeziora Lednik. A co zalegało w lesie i wzdłuż polnych dróg – widać na załączonych fotografiach (niestety!). 

Tym bardziej cieszy, że naszym uczniom leży na sercu czystość naszego najbliższego otoczenia, skoro mimo deszczu ochoczo wyruszyli sprzątać świat! 

Na koniec spotkania w mig pojawiło ognisko , rozpalone przez Tomka z 7b (to chyba jakiś czarodziej), na którym spracowani uczestnicy akcji upiekli sobie kiełbaski. O konkursy (w tym na piosenkę o przyrodzie) zadbały zaprzyjaźnione druhny na czele z p. Katarzyną Kuras z Nadleśnictwa Miastko, która wraz z p. Ireną Kiedrowską czuwała nad powodzeniem akcji.

Uczestnikom, kadrze i p. Katarzynie Kuras serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję „Sprzątania Świata”.

data publikacji: 2021-09-18 00:00:00