Wycieczka do Torunia, Gniezna, Chełmno

18 października uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły rozpoczęli trzydniową wycieczkę w ramach programu ,,Poznaj Polskę", dofinansowanego przez MEiN. Zwiedzanie zaczęli od królewskiego miasta Gniezna. W katedrze znajdują się relikwie św. Wojciecha oraz słynne drzwi gnieźnieńskie przedstawiające najważniejsze sceny z życia świętego. Byli również w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nastepnie w Kruszwicy weszli na Mysią Wieżę z widokiem na jezioro Gopło oraz zwiedzili piękną kolegiatę romańską z XII w.

Drugi dzień wycieczki uczniowie spędzili w Toruniu - mieście słynnego polskiego astronoma. Przeszli śladami Mikołaja Kopernika, zwiedzając dom w którym się urodził oraz katedrę, gdzie został ochrzczony. Po dotknięciu historii uczniowie mogli doświadczyć nowoczesności, aktywnie spędzając czas w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy". To interaktywne centrum, gdzie zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki oraz poznają prawa przyrody. Dzień zakończyła wizyta w Cinema City, na ciekawym filmie pt. "Czarny Młyn".

Trzeci dzień wycieczki edukacyjnej uczniowie w ramach programu „Poznaj Polskę” spędziliśmy w Toruniu i w Chełmnie. W mieście Kopernika obejrzeliśmy w planetarium seans o Układzie Słonecznym. Przeszli uliczkami Starego i Nowego Miasta wzdłuż gotyckich murów z Krzywą Wieżą, a także spróbowali pysznych toruńskich pierników. Byli w Chełmnie, mieście zakochanych, w którym znajdują się relikwie św. Walentego. Miasto to słynie również ze średniowiecznego układu urbanistycznego i renesansowego ratusza. Pełni wrażeń po bogatym w atrakcje krajoznawcze i wartości patriotyczne programie wycieczki bezpiecznie wrócili do domu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i pomnik

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i ludzie siedzą

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym 11 osób, dziecko i ludzie stoją