,,Nasza szkoła jest radosna, bo dziś przyszła do nas Wiosna!"

W naszej szkole panował dziś „kolorowy zawrót głowy", radość,  bo starsi uczniowie z dużą dawką humoru podeszli do wspólnej zabawy z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Były nietuzinkowe, barwne przebrania, pomysłowe nie-plecaki  i mnóstwo kolorowych skarpetek, koniecznie „nie do pary". Uczniowie w ten sposób zaakcentowali swoją solidarność z osobami z Zespołem Downa. Klasa 5a wybrała się nawet naokoło szkoły, by zadbać o jej otoczenie.

Ogromne emocje wzbudziły wśród dzieci już same przygotowania - przystrajanie sali, korytarza. W dniu wiosny wszyscy pojawili się w zerówkach ubrani w wiosenne kolory.  Były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy. Najbardziej oczekiwaną przez dzieci atrakcją był piknik na szkolnym boisku, który w naszym wykonaniu był barwny i wysoły.  Dziękujemy rodzicom za świetne przygotowanie dzieci do zabawy piknikowej!

Nasze 5-latki z grupy „Myszki"  również świętowały dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny. Od rana w naszej sali panowało poruszenie. Dzieci nie mogły doczekać się spotkania z Wiosną. „Myszki" miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Najbardziej oczekiwana częścią dnia było wyjście na spacer w poszukiwaniu wiosny. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie i wesoło bawiły się na pikniku, którego ukoronowaniem były pyszne kiełbaski.

Dzisiejsze lekcje klas I-III odbyły się w terenie. Rozpoczął je list od Wiosny, która wyznaczyła uczestnikom kilka zadań: uważnie obserwować otoczenie, znaleźć i sfotografować określone gatunki roślin oraz zebrać jak najwięcej śmieci. Wszyscy spisali się na medal. W nagrodę czekała na nich wesoła zabawa przy ognisku i pieczenie kiełbasek.

Dziękujemy Pani Wiośnie za piękną słoneczną pogodę a Panu Dyrektorowi OSiR-u za udostępnienie terenu.

Mamy nadzieję, że starania naszych wychowanków sprawią, że wiosna zagości u nas na dobre!!!

Zapraszamy do obejrzenia kolorowej fotogalerii.

data publikacji: 2022-03-21 00:00:00