KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK

2019-12-27 00:00:00  |  Celina Król  |

Świąteczne zwyczaje posiadają wielką moc.
Jedną z piękniejszych tradycji Bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd.

Pieśni opisujące narodziny Chrystusa śpiewano już w średniowieczu, niektóre z nich śpiewane do dziś, mają po kilkaset lat. W tym roku na Koncercie kolęd i pastorałek w naszej „Trójce” pojawiły się tradycyjne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Pięknie zaprezentowali się wykonawcy z naszej szkoły jak również z innych szkół, bo do naszego kolędowania dołączyli mili goście – uczniowie SP nr 2 w Miastku, SP w Świerznie, ZSOiT w Miastku oraz wychowankowie PMDK. Młodzi wokaliści nawiązali świetny kontakt z publicznością, w czym pomogli im wspaniali konferansjerzy - Martyna Gocan i Kacper Niewiadomski.

Wieczorowi kolęd towarzyszył niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom za uświetnienie spotkania, a publiczności za przybycie. Pięknie dziękujemy wszystkim autorom tego wielkiego przedsięwzięcia - nauczycielom, uczniom i rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych absolwentów: Aleksandry Wolskiej, Oliwii Prochoń, Julii Nakoniecznej i Adama Borysa oraz pani Anny Piórczyńskiej za kolejne cudowne włączenie się do wspólnego kolędowania!  Dziękujemy również Szymonowi Kowalewskiemu i Jakubowi Żarskiemu za pracę przy nagłośnieniu imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji