III Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej dla Dzieci

 2020-03-05 00:00:00  |  Celina Król  |      

Wizytówką naszej szkoły jest niewątpliwie Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej dla Dzieci „Kaczka Dziwaczka”, którego inicjatorką jest p. Aleksandra Dróżdż, a w tegorocznej organizacji wsparły ją p. Magdalena Deniusz i p. Mariola Szkwarek. 
Za nami III edycja konkursu. Po raz kolejny spotkaliśmy się w miłej atmosferze, aby wspólnie pośpiewać wierszyki polskich poetów. Do konkursu zgłosiło się 59 reprezentantów z różnych szkół i placówek: SP nr 1 w Miastku, SP nr 2 w Miastku, SP w Dretyniu, SP w Świerznie, SP w Kamnicy, ZS w Kępicach, SP w Biesowicach oraz SP nr 3 w Miastku. Występy solistów i zespołów wokalnych zachwyciły publiczność. Nasza impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób. Szczególnie mocno chcemy podziękować darczyńcom i sponsorom, dzięki którym żadne dziecko nie wróciło do domu z pustymi rękami. Są nimi: Państwo Małgorzata Winiarek-Gajewska i Jerzy Gajewski - prezesi firmy NDI w Świeszynku, Państwo Ewa i Jerzy Dudziakowie z Firmy Dejcomp w Miastku, CIT Miastko, Gmina Miastko, Hurtownia Optim Miastko, Nadleśnictwo Miastko oraz Rada Rodziców przy SP 3 Miastko. 

Pięknie dziękujemy również Komisji konkursu w składzie: p. Justyna Depka Prądzyńska – nauczyciel muzyki w SP w Niezabyszewie oraz instruktor zajęć wokalno-instrumentalnych w PMDK w Miastku, p. Ewa Szyca – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Miastku, p. Janusz Gawroński - dyrektor MGOK w Miastku oraz p. Hieronim Andrusieczko – przyjaciel naszej szkoły – za obiektywny werdykt.
Oto wyniki konkursu:
W kat. kl. 0-I (soliści)
I miejsce – Iga Pietrzykowska (SP3 Miastko)
II miejsce – Zofia Podgórska (SP Świerzno)
III miejsce – Julia Uśpińska (SP1 Miastko)
Wyróżnienie: Łucja Stelmach (ZS Kępice)
Wyróżnienie: Maja Półczyńska (SP2 Miastko)
W kat. kl. II-III (soliści)
I miejsce – Viktoria Szymanowska (SP3 Miastko)
II miejsce – Maja Klasa (ZS Kępice)
III miejsce – Joanna Żyła (ZS Kępice)
Wyróżnienie: Alicja Czekała (SP2 Miastko)
Wyróżnienie: Jan Sukiennik (SP3 Miastko)
W kat. kl. 0-I (zespół)
I miejsce – SP Świerzno
II miejsce – ZS Kępice
III miejsce – SP3 Miastko
W kat. kl. II-III (zespół)
I miejsce – SP3 Miastko
II miejsce – SP Dretyń
III miejsce – SP2 Miastko
Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu pięknie dziękujemy za udział. 
Do zobaczenia za rok! 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 

    « Powrót