Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 2020-11-05 00:00:00  |  Celina Król  |      

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek biblioteka szkolna zaprosiła chętnych uczniów na bajkowe spotkanie, podczas którego dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści znanych bajek. 

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya.

Nasze przedszkolaki przyszły do szkoły przebrane za postaci ze swoich ulubionych bajek. 

Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci.  Dzieci wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki, bo świetnie poradziły sobie z zadaniami. Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. 

Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia  galerii

    « Powrót