Dzień Patrona – 15 X 2021 r.

2021-10-15 00:00:00  |  Celina Król  |

Jak co roku, tym razem w piątek 15 października, wspominaliśmy Patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II. By poznać, jakim wyjątkowym człowiekiem był nasz Patron, uczniowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach, m. in.: wystawie poświęconej Janowi Pawłowi II zorganizowanej w szkolnej bibliotece, turnieju szachowym w świetlicy, konkursie plastycznym dla najmłodszych, których prace zdobią teraz szkolny hol, lekcjach o Patronie. Ponadto starsi przygotowywali plakaty z aforyzmami Papieża, a Samorząd Uczniowski złożył kwiaty pod obeliskiem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. W klasie II a, II b oraz VI a były nawet pyszne kremówki!

Tradycyjnie z okazji Dnia Patrona w naszej szkole odbywa się turniej szachowy. Tak było i w tym roku. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i IV-VIII.

Oto wyniki konkursu:

I KATEGORIA: KLASA I-III

I miejsce – Leon Brodziński z kl. III a

II miejsce – Hanna Grochowska z kl. II b

III miejsce – Piotr Piorun z kl. I a

II KATEGORIA: KLASA IV- VIII

I miejsce – Paweł Piorun z kl. IV a

II miejsce - Mateusz Jurgielewicz z kl. IV a

III miejsce – Michał Szymanowski z kl. VII a.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i dziękujemy za udział. Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców i ks. Byczkowskiego za ufundowanie nagród dla uczestników turnieju.

Organizatorami turnieju byli wychowawcy świetlicy.

Trwa jeszcze międzyklasowy konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. O wynikach tych zmagań niezwłocznie poinformujemy po ich zakończeniu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, pomnik, na świeżym powietrzu i tekst

Może być ilustracją przedstawiającą 1 osoba

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą i w budynku