Święto Niepodległości

 2021-11-10 00:00:00  |  Celina Król  |      

Atmosfera obchodów Święta Niepodległości panowała w naszej szkole już od kilku dni, od kiedy to na szkolnych korytarzach zaczęły pojawiać się okolicznościowe gazetki i biało-czerwone ozdoby. Jednak oficjalne świętowanie przypadło na dzień dzisiejszy.  Uczniowie ubrani w piękne barwy narodowe uczestniczyli w zajęciach poświęconych Polsce i symbolom narodowym.

Chcąc uczcić Święto Niepodległości, o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji MEiN ,,SZKOŁA DO HYMNU".

Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, w mniejszych grupach, ale z wielkim sercem zaśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego".

Było pięknie, głośno i wzruszająco. 

Ze śpiewem na ustach, przy dźwiękach muzyki klaksonów przejeżdżających obok nas aut, przybrani w biało-czerwone barwy narodowe, z flagami w rękach wyruszyliśmy do parku miejskiego w Miastku pod Pomnik Narodu Polskiego. Tam złożyliśmy kwiaty, wyrażając w ten sposób szacunek i miłość do Ojczyzny. Nasz marsz wzbudził zainteresowanie i radość wśród mieszkańców Miastka, a świadczy o tym fakt, iż chętnie dołączyli do nas w parku i przesyłali nam gorące pozdrowienia.

Dla uczczenia 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w marszu zorganizowanym przez SP nr 1, MGOK i Urząd Miejski.

Na miejscu - pod obeliskiem upamiętniającym walczących o niepodległość - na uczestników marszu czekała pyszna grochówka oraz konkurs wiedzy historycznej. Nasi uczniowie odpowiadali śpiewająco. 

Tak uczciliśmy Święto Niepodległości. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Zapraszamy na 1. część lekcji historii, którą poprowadzą specjalnie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy V a.  Naszych piątoklasistów muzycznie wspomogły dzieci z zerówek. 

https://www.facebook.com/SP3Miastko/videos/1024399741742033

https://www.facebook.com/SP3Miastko/videos/417127223479413

    « Powrót