Wizyta MYSZEK w piekarni

2022-03-25 00:00:00  |  Celina Król  |

Dzisiejszego przedpołudnia nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy MYSZKI wybrały się z wizytą do Piekarni i Ciastkarni „Społem" PSS w Miastku.

Dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Pracownicy piekarni zaprezentowali dzieciom sposób, w jaki zaplata się chałkę, rogaliki, bułeczki.

Maluchy zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem i wielkie łopaty do wyjmowania pieczywa z pieca. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach właśnie ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się, w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Świetną niespodzianką była możliwość samodzielnego wykonywania bułeczek. Wszystkie wypieki wyszły wspaniale.

Na koniec wszyscy zostaliśmy poczęstowani przepysznymi pączkami.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.