Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

 2022-05-24 00:00:00  |  Celina Król  |      

24 V 2022 r. ,,Tygryski"  wybrały się na do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. 

Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. O trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków opowiedział dzieciom st. ogn. Artur Brodziński. Dzieci miały też możliwość obejrzeć i dotknąć wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Największe zainteresowanie wzbudził oczywiście wielki, czerwony wóz strażacki,  do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak. 

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał certyfikat Dzielnego Małego Ognika w dowód ukończenia szkolenia w ramach programu Edukacja dla bezpieczeństwa - Ognik. 

Dzieci z grupy przedszkolnej "Kotki" również odwiedziły strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Miastku. 

To było długo wyczekiwane przez dzieci spotkanie. "Kotki" dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Strażakowi za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

Serdecznie dziękujemy strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Miastku za zorganizowanie spotkania oraz umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

    « Powrót