Wycieczka klas ósmych

 2022-06-11 00:00:00  |  Celina Król  |      

Pierwszy dzień wycieczki nasi ósmoklasiści spędzili bardzo aktywnie, bo w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Chociaż dzień rozpoczął się deszczowo, to od rana dopisywał im doskonały humor.  Uczniowie korzystali z wielu atrakcji, przełamując niejednokrotnie swoje obawy i zgodnie stwierdzając, że strach ma wielkie oczy. 

Po dniu pełnym wrażeń odpoczywamy w Poroninie.

W drugim dniu  wycieczki wyruszyliś do Tatrzańskiego Parku Narodowego.  Podziwiając widoki tatrzańskiej przyrody, przeszli Doliną Kościeliską do schroniska Ornak. Z zainteresowaniem słuchali przewodnika, który pokazywał najpiękniejsze miejsca na szlaku, m.in. Wąwóz Kraków. Pan Łukasz podzielił się z nimi wieloma ciekawostkami.  W Zakopanem nasi uczniowie zwiedzili najstarszy kościół stolicy Tatr i Podhala.

Popołudnie upłynęło również miło. Spędzili je na najsłynniejszym deptaku w Polsce - Krupówkach.

Trzeci dzień naszej wycieczki spędzili w Grodzie Kraka.

Wędrówkę po Krakowie rozpoczęiy od spotkania ze smokiem  u stóp Wzgórza Wawelskiego. Pani przewodnik pokazała w Katedrze na Wawelu najważniejsze miejsca, upamiętniające wydarzenia i postaci historyczne.  Mieli też możliwość dotknięcia serca dzwonu Zygmunta , co ma zagwarantować szczęście. 

Następnie Drogą Królewską przeszli na Rynek Główny Starego Miasta, zatrzymując się na dziedzińcu Collegium Maius oraz pod słynnym papieskim oknem przy Franciszkańskiej 3. W Bazylice Mariackiej podziwiali ołtarz Wita Stwosza. Na Rynku Głównym podziwiali Sukiennice, gotycką wieżę ratuszową oraz pomnik Adama Mickiewicza. Dzień zakończyli spacerem przez Planty i odpoczynkiem na Bulwarach Wiślanych. 

I niepostrzeżenie nadszedł czas powrotu do domu.

A oto fotogaleria.

    « Powrót