Stypendia Burmistrza i Rady Miejskiej 2022

 2022-06-28 00:00:00  |  Celina Król  |      

27.06.2022 r. w Centrum Informacji Turystycznej w obecności nauczycieli, wychowawców i rodziców odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza i Rady Miejskiej w Miastku dla najlepszych uczniów szkół podstawowych Gminy Miastko w roku szkolnym 2021/2022. 

Z prawdziwą dumą informujemy, że wśród 23 wyróżnionych tą zaszczytną nagrodą znalazło się aż 13 uczniów naszej szkoły.

Drodzy Uczniowie! Szkoła jest z Was bardzo dumna! 

Poniżej prezentujemy w kolejności alfabetycznej nagrodzonych uczniów wraz z wykazem ich najważniejszych osiągnięć w nauce i sporcie.  Wszyscy wyróżnieni uczniowie osiągnęli oczywiście  bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobre lub wzorowe zachowanie:

 

                               Radosław Achtelik:

* laureat IV Wojewódzkiego konkursu Ortograficznego dla klas VII,

* finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty

* oraz finalista IX Ogólnopolskiego Dyktanda Ortograficznego „Po polsku o historii”;

 

                               Weronika Biernacka:

* laureatka IV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas VII,

* finalistka IX Ogólnopolskiego Dyktanda Ortograficznego „Po polsku o historii”,

* finalistka Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego;

 

                                Lena Brodzińska:

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju piłki siatkowej kadetek w Szczecinku – organizator ZWZPS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Wałczu – organizator ZWZPS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Grand Prix w Minisiatkówce Dziewcząt – organizator PWZPS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki w Słupsku – organizator PWZPS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Człuchowie – organizator PWZPS – Lena została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju

* II miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej w Słupsku w ramach Igrzysk Dzieci,

* I miejsce w finale powiatowym w piłce plażowej w ramach Igrzysk Dzieci – organizator WZS,

* złoty medal w finale wojewódzkim szkół podstawowych w miniplażówce w Pucku organizowanych przez Wojewódzki Związek Sportowy,

* awans na Mistrzostwa Polski w Kołobrzegu,

* udział w kilkudziesięciu turniejach minisiatkówki i siatkówki na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim (niejednokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium);

                                Małgorzata Dorawa:

* III miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji ks. Jana Twardowskiego,

* II miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym dla uczniów klas IV „Potyczki matematyczne”;

* I miejsce w IV Pomorskim Przeglądzie Miniformacji Tanecznych;

 

                                Aleksandra Kisielewska:

* finalistka IX Ogólnopolskiego Dyktanda Ortograficznego „Po polsku o historii”

* i laureatka Wojewódzkiego Konkursu Krajoznawczego „Bytowskie wędrówki po województwie pomorskim”;

 

                               Zuzanna Misiak:

* finalistka głównego wojewódzkiego finału w minisiatkówce szkół podstawowych Kinder Joy of moving organizowanego przez Wojewódzki Związek Sportowy oraz MS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Starogardzie Gd. – organizator PWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Szczecinku – organizator ZWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Wałczu – organizator ZWZPS;

* I miejsce w Szkolnym Konkursie Bibliotecznym ,,Mistrz Pięknego Czytania w kategorii klas IV;

* I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym dla klas IV „Mistrz liczenia”;

 

                                Maja Mazur – m. in. I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w kat. klas IV;

 

                                Antoni Pretończak jest zawodnikiem ZKS Miastko. Do największych sukcesów ucznia w roku szkolnym 2021/2022 można zaliczyć następujące sukcesy w sporcie:

* złoty medal w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz w ramach Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w zapasach klasycznych;

* złoty medal w Turnieju o Puchar Burmistrza Kartuz w ramach Mistrzostw Wybrzeża w zapasach w stylu klasycznym – 12.02.2022 ;

* srebrny medal w Memoriale im. Mieczysława Szarmacha w zapasach młodzików w stylu klasycznym – Nowy Dwór Gdański 20.11.2021;

* srebrny medal w Otwartych Mistrzostwach Pomorza LZS Młodzików – Sierakowice 09.04.2022;

* srebrny medal w I Mistrzostwach Wybrzeża w zapasach w stylu klasycznym o Puchar Burmistrza Miastka 05.05.2022;

* III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w zapasach w stylu klasycznym;

* brązowy medal w XI Ogólnopolskim Turnieju w zapasach o Puchar Starosty Bytowskiego – Memoriał Sebastiana Zwolskiego;

* brązowy medal w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin w zapasach w stylu klasycznym – Memoriał Kazimierza Polca;

 

                                 Pola Piórczyńska:

* II miejsce w IX Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Rytm i melodia”

* oraz I miejsce w XIX Powiatowym Konkursie Literackim „Wybieram życie”;

 

                                Aleksandra Romanowska:

* finalistka głównego wojewódzkiego finału w minisiatkówce szkół podstawowych KINDER Joy of moving organizowanego przez Wojewódzki Związek Sportowy i MS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Starogardzie Gd. – organizator PWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Szczecinku – organizator ZWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Wałczu – organizator ZWZPS;

 

                               Hanna Roszczak:

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju piłki siatkowej kadetek w Szczecinku – organizator - ZWZPS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Wałczu – organizator – ZWZPS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Grand Prix w Minisiatkówce Dziewcząt – organizator - PWZPS,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki w Słupsku– organizator – PWZPS,

* II miejsce w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej w Słupsku w ramach Igrzysk Dzieci,

* I miejsce w finale powiatowym w piłce plażowej w ramach Igrzysk Dzieci – organizator WZS,

* złoty medal w finale wojewódzkim szkół podstawowych w miniplażówce w Pucku organizowanych przez Wojewódzki Związek Sportowy,

* awans na Mistrzostwa Polski w Kołobrzegu

* udział w kilkudziesięciu turniejach minisiatkówki i siatkówki na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim (niejednokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium);

 

                               Maja Władymirow:

* finalistka głównego wojewódzkiego finału w minisiatkówce szkół podstawowych ,,KINDER Joy of moving” organizowanego przez Wojewódzki Związek Sportowy,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Starogardzie Gd. – organizator PWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Szczecinku – organizator ZWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Wałczu – organizator ZWZPS;

 

                               Iga Żurawik:

* finalistka głównego wojewódzkiego finału w minisiatkówce szkół podstawowych KINDER Joy of moving organizowanego przez Wojewódzki Związek Sportowy,

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Starogardzie Gd. – organizator PWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Szczecinku – organizator ZWZPS;

* złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki w Wałczu – organizator ZWZPS. 

 

Serdeczne gratulacje dla uczniów, ich nauczycieli i rodziców! Brawo!

Życzymy dobrego, aktywnego wypoczynku, a w nowym roku szkolnym podejmowania nowych wyzwań i osiągania zamierzonych celów!

 

Zapraszamy do obejrzenia kilku migawek z gali wręczenia nagród.

    « Powrót