Wiadomości

Autor

Celina Król

Data publikacji

2026-05-03 17:48:14

Kategoria

Wiadomości
#edukacja#nauka#szkoła#wiedza

WIWAT MAJ! TRZECI MAJ!

30 kwietnia 2026 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 🤍❤️ Uczniowie obejrzeli lekcję historii przygotowaną przez uczniów klasy VI b. Apel uświetniły patriotyczne wiersze i piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Wielkie brawa dla dzieci z zerówek za piękne wykonanie pieśni „Płynie Wisła płynie”. Apel był okazją do przypomnienia wszystkim ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów oraz wyeksponowania symboli narodowych. Uczniowie klas pierwszych wzięli dziś udział w gminnym Marszu w Barwach Narodowych. 🇵🇱 Dzieci ubrane w biało-czerwone barwy 🤍❤️ przeszły ulicami miasta, oddając hołd uchwaleniu polskiej Konstytucji 3 Maja. Podsumowanie marszu odbyło się na boisku szkolnym przy SP nr 1, której dziękujemy za zaproszenie. Miło nam poinformować, że laureatami konkursu na najciekawszy strój w barwach narodowych zostali Patryk Michalski oraz Tomasz Zabłocki z kl. Ia. Za nami wyjątkowe, gminne obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasza szkoła zaprezentowała się wspaniale! Z wielką dumą obserwowaliśmy nasz Poczet Sztandarowy, który wziął udział w uroczystym przemarszu wszystkich pocztów naszej gminy. To piękna lekcja patriotyzmu i szacunku do tradycji. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do naszych uczniów, którzy uświetnili uroczystość pięknym wykonaniem pieśni patriotycznych. Wasze głosy nadały obchodom wyjątkowego, wzruszającego charakteru! Dziękujemy wszystkim za godne reprezentowanie naszej szkoły!

–––– Najnowsze

Najnowsze wiadomości:

educate