Artykuł pochodzi ze stronny
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku

Pomorskie Żagle Wiedzy

15 marca 2023 r. uczestnicy projektu Pomorskie Żagle Wiedzy uczestniczyli w wycieczce do Jednostki wojskowej w Ustce, której celem był udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Lędowie k. Ustki.

Uczniowie zwiedzili infrastrukturę dydaktyczną do szkolenia ogólnego, m. in. gabinety specjalistyczne i laboratoria, w tym gabinety stacji radiolokacyjnych, broni strzeleckiej, siłowni okrętowej z maszynami i urządzeniami oraz torpedowani. Mieli również zajęcia na symulatorze mostka nawigacyjnego. 

Uczniowie poznali specyfikę pracy, predyspozycje i ścieżki edukacyjne do zawodów związanych z nadmorskim położeniem regionu.  Pozyskali informacje o możliwościach, które daje praca w Marynarce Wojennej.

Na zajęciach pozalekcyjnych, które w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy realizujemy w szkole, uczniowie rozwijają kompetencje kluczowe poprzez edukację morską i żeglarską w odniesieniu do podstaw programowych z przedmiotów przyrodniczych i językowych. 

Przed nimi jeszcze nauka żeglowania na symulatorze żeglarskim w SP3 – 10 godzin oraz wakacyjny obóz żeglarski w Bobięcinie.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

data publikacji: 2023-03-16 00:00:00