Artykuł pochodzi ze stronny
Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Miastku

VI Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej dla Dzieci „Kaczka Dziwaczka"

Wizytówką naszej szkoły jest niewątpliwie Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej dla Dzieci „Kaczka Dziwaczka”, którego inicjatorką jest p. Aleksandra Dróżdż, a w tegorocznej organizacji wsparły ją p. Karina Kupiec, p. Lucyna Szulta i p. Aleksandra Ebertowska. 

Za nami VI edycja konkursu. Po raz kolejny spotkaliśmy się w miłej atmosferze, aby posłuchać wierszyków polskich poetów zaśpiewanych przez utalentowane dzieci. Do konkursu zgłosiło się 60 reprezentantów z następujących szkół: I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku, SP nr 7 w Lęborku, SP nr 9 w Rumi, Katolickiej SP Św. Rodziny z Nazaretu Ziarno w Słupsku, SP w Dretyniu, SP w Kamnicy, Niepublicznej SP w Przytocku, SP w Wałdowie, SP nr 1 w Miastku, SP nr 2 w Miastku oraz SP nr 3 w Miastku. Występy solistów i zespołów wokalnych zachwyciły publiczność. 

Nasza impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób. Szczególnie mocno chcemy podziękować sponsorom, dzięki którym żadne dziecko nie wróciło do domu z pustymi rękami. Są nimi: Urząd Miejski w Miastku, Hurtownia Optim Miastko oraz Rada Rodziców przy SP 3 Miastko.  Specjalne podziękowania składamy p. Reginie Zalewskiej za upieczenie przepysznych ciasteczek w kształcie kaczuszek.  Pięknie dziękujemy również Komisji konkursu w składzie: p. p. Ewa Szyca – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Miastku, p. Janusz Gawroński - dyrektor MGOK w Miastku oraz p. Paulina Stranz – kierownik Referatu Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Miastku – za obiektywny werdykt. 

Oto wyniki konkursu:

W kat. kl. 0-I (soliści)

I miejsce - Julia Batruch „Puszek Okruszek" (SP nr 3 w Miastku)

II miejsce - Zuzanna Cywińska „Idzie kot" (SP nr 3 w Miastku)

III miejsce - Mikołaj Kobiałka „Jak rozmawiać trzeba z psem?" (I Społeczna SP STO w Gdańsku)

Wyróżnienie - Antonina Ziółtkowska „Witajcie w naszej bajce" (SP nr 1 w Miastku)

W kat. kl. II-III (soliści)

I miejsce - Hanna Pacan „Kwoka" (SP nr 9 w Rumi)

II miejsce - Hanna Dawidowska „Idzie niebo ciemną nocą" (SP nr 7 w Lęborku)

III miejsce - Marta Chłopecka „Motyl" (SP nr 9 w Rumi)

Wyróżnienie: Julia Kędra „Kaczka dziwaczka" (SP nr 7 w Lęborku) i Anu Tomaszewska „Jak rozmawiać trzeba z psem?" (Katolicka SP Św. Rodziny z Nazaretu - Ziarno w Słupsku)

W kat. kl. 0-I (zespół)

I miejsce – Hanna Wąs, Amelia Bartosińska, Julia Stanisławska z SP nr 3 w Miastku za utwór „Puszek Okruszek"

II miejsce – Michalina Bocyk, Hanna Wasiniewska, Maja Czapiewska, Anna Kreft, Nikola Pelowska z SP w Wałdowie – „Na wyspach Bergamutach"

III miejsce – Julia Lipiec, Nadia Wojtera, Zofia Zając, Hubert Paszek z SP nr 1 w Miastku - „Ryby, żaby, raki"

W kat. kl. II-III (zespół)

I miejsce – Marcelina Kleist, Zofia Palińska z SP w Wałdowie - „Kaczka dziwaczka"

II miejsce – Emilia Marczak, Alicja Dzemidok, Hanna Pacan, Marta Chłopecka z SP nr 9 w Rumi – „Jak rozmawiać trzeba z psem"

III miejsce – Zuzanna Denka, Natalia Gongało, Dorota Stankiewicz, Maja Pusdrowska z SP w Dretyniu – „Bajeczny uśmiech twój".

Gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom konkursu pięknie dziękujemy za udział.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

data publikacji: 2023-03-17 00:00:00