Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 2020-04-23 00:08:23  |  Celina Król  |    

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  święto ustanowione w 1995 r. przez UNESCO na 23 kwietnia każdego roku. Jego celem jest promocja czytelnictwa oraz zwracanie uwagi czytelników na rolę ochrony własności intelektualnej prawem autorskim.

Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, gdzie zgodnie z tradycją 23 kwietnia kobiety obdarowywano czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek

Mamy dla naszych Czytelników informacje o akcji:  #PolećDalej organizowanej przez Czytaj PL. W ramach tej akcji (trwającej do 3 maja) całkowicie bezpłatnie udostępniono aż 30 e-booków i audiobooków. Książki dostępne są w aplikacji Woblink  platformy, która wspiera akcję Czytaj PL.

Wśród udostępnionych tytułów znaleźć można powieści obyczajowe, prozę, poezję, reportaż, opowiadania, ale także książki dla dzieci i młodzieży (zobacz spis tytułów). Aby skorzystać z akcji #PolećDalej, trzeba aplikację Woblink pobrać za pomocą GooglePlay lub AppStore, utworzyć nowe konto, kliknąć w baner akcji i... czytać! 

Miłej lektury!